Miért nem válaszoltak már megint az üzenetemre? Biztos mert nem vagyok elég jóképű, kigyúrt, vagy nem pózolok menő kocsi mellett, gondolhatják sokan kínjukban. A képek nyilván sokat számítanak a társkeresőkön, de nem mellékes az sem, milyen szöveggel indítunk. Most újabb statisztikák következnek, amiket félmillió üzenet alapján állítottak össze az OkCupid nevű amerikai társkereső adatait elemző Harvadon végzett matekosok.

Elsőként érdemes leszögezni, hogy az eredmények alapján azonnal lerontjuk az esélyeinket, ha az üzenetünkben helyesírási hibák, elgépelések vannak. A netes rövidítésekkel sem árt csínján bánni, angolban ez alól egyedül a LOL és a haha kapott felmentést, és szerintem ezek a magyarban is épp elég elfogadottak a netes párbeszédekben.

A statisztika másik fontos tanulsága, hogy nem érdemes a csajok testét dicsérgetni, amíg élőben még nem is találkoztunk velük. Kevesebb mint 20 százalék válaszolt olyan üzenetekre, amikben a szexi szó szerepelt, de a szép és a csábító se járt jobb eredményekkel. Az általánosabb dicséretek, mint a király, lenyűgöző már jóval több esetben váltak be.

A tábortűz melletti ismerkedős szeánszok óta cikinek számít azzal csajozni/pasizni, hogy milyen zenét hallgatsz, de a statisztika szerint mégsem marhaság az érdeklődési körökkel indítani online. A sikeres felszedős mondatokban szereplő szavak között a legviccesebb befutó a zombi, ami a negyedik lett. Úgy tűnik, Amerikában elég sok a zombifilmrajongó, de hová tűntek a vámpírok? Jó hívószó még az együttes, a metál, a vegetáriánus, a fizika (!) és a videojátékok. Végülis ezek mind azt mutatják, hogy aki a beszélgetést kezdeményezi, az valami kapcsolódási pontot keres a másikkal.

Még hatékonyabb, ha valaki jelét adja annak, hogy olvasta az illető profilját. Bár sokan csajoznak úgy, hogy 20-30 nőnek elküldik ugyanazt a bemutatkozólevelet, a célzott nyitás hatékonyabbnak bizonyult, például ha megpendítették, hogy jó az ízlése, vagy rákérdeztek valamire, amit magáról ír.

A férfiaktól többnyire azt várják el, hogy határozottak és magabiztosak legyenek, ennek ellenére elég jó eredményeket hoztak náluk a bocsánatkérések. A sajnálom, elnézést kérek és más bizonytalanságot kifejező szavak, mint a kellemetlen, eléggé, valószínűleg elég sikeres mondatok alkotóelemei voltak: 30-40 százalékban jött rájuk válasz. Ez talán arra vezethető vissza, hogy a nők ettől úgy érzik, hogy a másik fél is sebezhető, és nem ajtóstól akar berontani a házba kivont karddal. Viszont a kétségbeesett esdeklés nem sok jóra vezetett, ha valaki kérlelt, az csak 22 százalékot hatott meg.